به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا جاوید معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران ضمن اعلام خبر فوق افزود: پروژه احداث ادامه غربی بزرگراه شهید حکیم در بخش حدفاصل تقاطع آزادراه آزادگان تا اتوبان و جاده مخصوص تهران- کرج به همراه تونل شهدای غزه که امکان توسعه این معبر بزرگراهی در فضای زیرسطحی بوستان جنگلی چیتگر بدون قطع حتی یک اصله درخت را فراهم کرده است، صبح روز دوشنبه نهم مردادماه سال جاری طی مراسمی با حضور دکتر محمدباقر قالیباف شهردار تهران به بهره برداری می رسد.

جاوید افتتاح پروژه احداث ادامه غربی بزرگراه شهید حکیم را مکمل توسعه شبکه بزرگراه های غرب شهر تهران و ایجاد دروازه های ورودی جدید برای این پهنه از پایتخت دانست و گفت: با آغاز بهره برداری از این پروژه، شاهد کاهش بار ترافیک در بزرگراه های بین تهران و کرج خواهیم بود.

وی با بیان آنکه مسیر ادامه غربی بزرگراه شهید حکیم دارای ۱۰ تقاطع غیرهمسطح شامل تقاطع بزرگراه شهید حکیم با خیابان های کوهک، کاج، گلها، بلوار ایران خودرو، رودخانه وردآورد، بلوار پژوهش، خیابان اردستانی و همچنین تقاطع‌های برقرار کننده ارتباط معابر محلی در محدوده منطقه ۲۲ است، یادآور شد: احداث ۲ پل جهتی، ارتباط این مسیر بزرگراهی با بزرگراه آزادگان را تقویت کرده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با یادآوری اینکه طول مسیر اصلی ادامه غربی بزرگراه شهید حکیم، حدفاصل تقاطع آزادراه آزادگان تا اتوبان و جاده مخصوص تهران- کرج به ۱۵ کیلومتر می رسد، طول مسیر کندروهای این پروژه را ۳۷۵۰ متر ذکر و اضافه کرد: طول مسیرهای دسترسی(رمپ و لوپ ها) احداث شده در تقاطع های ۱۰ گانه این پروژه حدود ۹ کیلومتر می باشد. ضمنا مجموع پل های احداث شده در تقاطع های غیرهمسطح ادامه غربی بزرگراه شهید حکیم به ۱۲ دستگاه می رسد.

جاوید با تاکید بر اینکه حفظ درختان پارک جنگلی چیتگر یکی از اهداف اصلی تعریف و اجرای ششمین تونل ترافیکی شهر تهران بوده است، تونل شهدای غزه را با احتساب تونل، رمپ های ورودی و خروجی و تونل های ارتباطی، معبری ۳۲۵۶ متری خواند و یادآور شد تونل شهدای غزه همانند تونل های نیایش و امیرکبیر به صورت آب بند کامل و هوشمند احداث شده است و دارای ۴ دسترسی اضطراری می باشد. عرض دهانه حفاری هر یک از تونل های شمالی و جنوبی ۱۸ متر و ارتفاع آنها حدود ۱۳ متر است. سطح مقطع تونل شهدای غزه مثل تونل نیایش حدود ۱۸۶ متر مربع بوده و با استفاده از روش اتریشی که یکی از مدرن ترین روش های حفاری است، ساخته شده است.

 

 

 

5f7edeeaee806.php
FavoriteLoadingAdd to favorites
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *